Hrvatski sportaši Tin Srbić i Dominik Etlinger vratili su se s odličjima s Europskih prvenstava.
Hrvatski sportaši Tin Srbić i Dominik Etlinger vratili su se s odličjima s Europskih prvenstava. Podsjetimo, hrvatski gimnastičar Tin Srbić postao je u nedjelju europski viceprvak na preči. Svjetskom zlatu tako je ovaj 22-godišnji student strojarstva dodao i medalju s Europskog prvenstva.
"Presretan sam i zbog same vježbe koja je bila najbolja u karijeri, a i zbog rezultata. Sretan sam da imam već dvije od tri moguće velike medalje. Nadam se da ću napasti i europsko zlato još koji put, ali moj glavni cilj su olimpijske igre da se plasiram tamo", naglasio je Tin te dodao kako medalju posvećuje mami. "Bez mame sam ja ništa i morao sam njoj posvetiti tu medalju", istaknuo je Srbić.
S brončanom medalju s EP-a u Bukureštu u Zagreb se vratio i 27-godišnji hrvač Dominik Etlinger.
"Hrvanjem se ne bavim jer se želim obogatiti, niti zato što mislim da se može živjeti od njega. Možda i može, ali ja se samo bavim jer me ovo ispunjava. Sama medalja oko moga vrata meni je dovoljna i ne trebaju mi nagrade, zahvalnice, pohvalnice. Znam da se isplatilo ono što sam godinama radio i što sam sanjao", istaknuo je Etlinger.
Za Etlingera je to najveći uspjeh u karijeri, a ukupno je šesti hrvač od osamostaljenja Hrvatske koji je osvojio medalju na Europskim prvenstvima.